دبیرستان دخترانه(دوره دوم)جامی نوین
   
درباره ما
 

 

اقرا باسم ربک الذی خلق  

خلق الانسان من علق

دبیرستان غیردولتی دخترانه جامی نوین، در سال 1393  با تدبیر  ودرایت سرکارخانم نورمحمدی، مدیر دبیرستان های برتر تهران همچون شهدای هفت تیر و بعثت منطقه17 و نرجس منطقه6، ایجاد گردیده است.

هدف اصلی ما در این دبیرستان،  پرورش فرزندانی است که نه تنها در فعالیت علمی خود موفقند بلکه در تمامی ابعاد انسانی رشد یافته‌اند. ما مایلیم فرزندانی را تربیت کنیم که امروز دین‌مدار، دوستدار دانایی، آشنا با فنون ارتباط اجتماعی، با ذوق و هنر دوست، همیار و همدل، دوستدار وطن و علاوه بر همه‌ی این‌ها در آینده مدیرانی دلسوز و متعهد برای ایران عزیزمان باشند. بنابراین سعی نموده‌ایم با نگاهی نو به رویکردهای روانشناختی و تعلیم و تربیت، در محیطی نظام‌مند و با استفاده از نیروهای مجرب، نواندیش و خداباور و با درک عمیق فرزندان جوانمان به اهداف فوق دست یابیم.

خدا را سپاسگزاریم که تاکنون توانستیم در آزمایش‌ها همچون

  1. المپیادهای علمی
  2. کنکور سراسری
  3. مسابقات ربوکاپ
  4. مسابقات ورزشی

و سایر عرصه‌های علمی و فرهنگی سربلند بیرون بیاییم و فرزندانی را به جامعه تحویل بدهیم که عده‌ای هم‌اکنون در بهترین دانشگاه‌های ایران مشغول ادامه‌ی تحصیل هستند .

باید بگویم تقریبا غیر ممکن است به دانش آموزی که آماده ی یادگیری نیست چیزی آموخت . ما در محیط دبیرستان جامی سعی می کنیم شرایطی را فراهم کنیم تا دانش آموزانمان بتوانند یاد بگیرند .

" جرج برناردشاو " می گوید :شما مشاهده می کنید و می پرسید " چرا و چطور توانستید ؟ "

و ما پاسخ میدهیم که : ما عمل کردیم در مورد چیزهایی که وجود نداشته و گفتیم " چرا که نه ؟ چرا نتوانیم "

مطمئنا هیچ چیز بدون اراده و پشتکار ، برنامه ریزی و تصمیم گیری برای آینده صورت نمی پذیرد و در قبولی دانش آموزان ما علاوه بر موارد ذکر شده همکاری و همدلی " نیروهای انسانی " که شامل کادر اداری دبیرستان ، معلمان ، عوامل خدماتی ، و البته خود دانش آموزان و اولیایشان نقش داشتند . به امید سالهای پربارتر ی برای عزیزمان.

 انشاء الله این دانش آموزان با توکل بر خداوند منان مسیر موفقیت آمیز خود را دنبال نمایند.

در آخر از خداوند متعال خواهانیم ما را در ادامه‌ی مسیری که در پیش گرفته‌ایم یاری رساند

استعدادی  که شکوفا نشود نهفته خواهد ماند . تحصیل هم جایگزین آن نمی شود و دنیا مملو از افراد تحصیل کرده ی غیر متعهد است .

( دیلی پلانت ).